Oturma Grupları

Evinizin en gözde mobilyalarından biri olan, Oturma grubu ile koltuk takımı arasında belli farklar vardır.  Bu farkları merak edip, hangisini alacağınız konusunda kararsız kalmış olabilirsiniz. Bu yazımızda oturma grubu ve koltuk takımı arasındaki farklardan bahsedeceğiz. Evinize şıklık katan ve farklı bir ahenk veren dekorasyonlarınızda, koltuk takımı mı yoksa oturma grubu mu seçeceğinize kolaylıkla karar verebilirsiniz. Bu sayede doğru ve bilinçli karar vererek alışverişinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Peki oturma grubu ve koltuk takımı arsındaki farklar nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim…

Koltuk Takımı Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

İsminden de anlaşıldığı gibi koltuk takımı, takım halindedir ve takım olarak satılmaktadır.  Bu takım, 1 tane 3 kişilik, 1 tane 2 kişilik, 2 tane de tek kişilik takımdan oluşur. Farklı konsept ve modelleri bulunur.  Son zamanların trendi olarak 2 koltuğun rengi aynı olup, diğer 2 rengi de ona uyumlu olan, farklı renk olabilmektedir. Koltuk takımlarında; yataklı ve yataksız modeller bulunmaktadır. Bu özelliklere uyan bir ürün olan Blum Koltuk Takımı, EYD

Mobilya’da satışı yapılmaktadır. Blum Koltuk Takımı, malzeme olarak fırınlanmış gürgen ağacı kullanılmıştır.  Blum Koltuk Takımında; 2 adet üçlü, 2 adet tekli model olarak satılan koltuk takımının 2 adet üçlü grubu yatak olarak kullanılabilmektedir. Bu durum, ev yaşamında oldukça kolaylık sağlamaktadır. Yataklı koltuk modeli grubuna giren, Blum Koltuk Takımının, malzemesinde ithal ürün kullanılmıştır. Kumaş açısından kişileri zora sokmayan bir yapısı vardır. Leke tutmayan özelliği olup, nemli bezle silindiğinde lekenin kolaylıkla çıktığını göreceksiniz.  Bu ürünü saf sabun ve suyla temizlemeniz tavsiye edilir. Oturma grubunda, kişilerin en dikkat ettiği şeylerden birisi de koltuğun sertlik durumudur. Koltuk süngerinde, 36 dansite HR gri sünger kullanılmış olup yumuşaklık durumu orta sert durumundadır.  Blum koltuk takımında, en dikkat çeken özellik ayak malzemesi olarak, özel döküm ürün kullanılmış olmasıdır. Son zamanlarda bu ürünler sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda ev yaşamında, temizlik yapılmasını kolaylaştırmaktadır. Koltuk takımı olarak seçebileceğiniz bir ürün olan Blum Koltuk Takımını Özbay Mobilya’da bulabilirsiniz.

Oturma Grubu Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Oturma grubu, koltuk takımları ile kıyaslandığı zaman fiyat açısından daha uygun fiyatlara bulunabilmektedir. Oturma grupları, kişilerin salonlarına daha farklı bir görünüm kazandırmak amacıyla fazlasıyla tercih edilebilmektedir. Oturma gruplarının trendi olan; L koltuklar sıklıkla tercih edilebilmektedir. Bu ürünler oturma grubuna girmektedir. Yani birtakım olarak söylenemez. Evlerimiz için ayrı şıklık ve hava katacak olan oturma grupları; 2 adet çift kişilik, 2 adet tek kişilik koltuktan oluşur ve 4 parçadır.  Oturma grupları farklı takım, farklı renk veya koltuklardan oluşabilmektedir. Bu durum tamamen size bağlıdır. Kendiniz Dizayn edebilirsiniz. Oturma gruplarının avantajı olarak rahat kullanımı ve dekorasyonlarınıza uyum sağlayan bir yapısı vardır. Koltuk takımların olduğu gibi oturma gruplarını açılıp kapanabilir modelleri bulunabilmektedir. Sizler de, eyd mobilya sitemizden ürünler seçerek, ev dekorasyonunuzda farklı bir algı oluşturacak oturma grubu dekorasyonlarını kendinize göre dizayn edebilirsiniz.

Oturma grubu ve koltuk takımı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır.

  • Öncelikli olarak, kumaşın kaliteli olması büyük önem taşımaktadır. Bu kumaşın yıllarca kullanılabilir olması ve yıpranmaması önemlidir.
  • Bunun yanı sıra, ürünlerin yastıklarının da kaliteli olması önem taşımaktadır. Zamanla eskiyen ve yıpranan bir kumaş işinize yaramayacaktır.
  • Alacağınız ürünlerin Garanti süreleri önemlidir. Mağduriyet yaşanmaması adına alışveriş yaparken dikkat etmek gerekir.
  • Ürünlerde kullanılan malzemelere dikkat etmek gerekir. Bu sayede sonrasında sorun yaşanılmaz.
  • Bu süreçte, mağazanın önerdiği şekilde ürünleri kullanırsanız ürünlerinizi daha uzun süre ve daha kaliteli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Oturma grubu ve koltuk takımı arasındaki en önemli fark; oturma grubundan sizin belirleyeceğiniz konseptlere göre, model yapılmakta olup, her bir model birbirinden farklı olabilmektedir. Koltuk takımında ise belirli bir konsept vardır. Ona göre seçimler yapılmaktadır.

Mobilya alışverişlerinin bilinen adresi olan EYD Mobilya olarak müşterilerimize hiçbir konuda mağdur etmeyip her alanda destek sağlıyoruz.  Hatta EYD Mobilya olarak mağazamızı gezdikten sonra, sizi tekrardan evinize bırakıyoruz. Oturma grubu ve koltuk takımında halen karar veremediyseniz, sitemizi inceleyerek kolaylıkla karar verebilirsiniz.